Mix (1.9.0) - en to uk translation catalogue (33 entries)

en: Development
uk: Розробка

en: Description
uk: Опис

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Disable
uk: Вимкнути

en: Administration
uk: Адміністрування

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Edit
uk: Редагувати

en: Password
uk: Пароль

en: Settings
uk: Налаштування

en: Save
uk: Зберегти

en: Keywords
uk: Ключові слова

en: Node
uk: Матеріал

en: Active
uk: Активно

en: Page title
uk: Заголовок сторінки

en: User picture
uk: Користувацьке зображення

en: Advanced
uk: Розширені

en: class
uk: клас

en: Page Title
uk: Заголовок Сторінки

en: Front page
uk: Головна сторінка

en: About
uk: Про модуль

en: target
uk: ціль

en: Meta tags
uk: Мета-теґи

en: Hide submit button
uk: Приховати кнопку "Надіслати"

en: Frontpage
uk: Головна сторінка

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
uk: Щоб змінити поточний пароль користувача, введіть новий пароль в обидва поля.

en: Provide a password for the new account in both fields.
uk: Вкажіть пароль для нового облікового запису в обох полях.

en: Dropdown
uk: Випадний список

en: Current password
uk: Поточний пароль

en: Error pages
uk: Сторінки помилок

en: Link attributes
uk: Атрибути посилання

en: All messages, with backtrace information
uk: Усі повідомлення, з інформацією зворотнього трасування

en: Configuration Management
uk: Керування конфігурацією
