Mix (1.10.0) - en to ku translation catalogue (20 entries)

en: Development
ku: پەرەپێدان

en: Description
ku: دەربارە

en: Enable
ku: چالاککردن

en: Disable
ku: کوژاوە

en: Administration
ku: به‌ڕێوه‌بردن

en: Yes
ku: بەڵێ

en: No
ku: نەخێر

en: Edit
ku: دەسکاریکردن

en: Password
ku: وشەنهێنی

en: Settings
ku: سازکارییەکان

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Node
ku: گرێ

en: Active
ku: چالاکە

en: Page title
ku: ناونیشانی په‌ڕه‌

en: Front page
ku: پەڕەی سەرەتا

en: About
ku: دەربارە

en: Frontpage
ku: لاپەڕەی سەرەتا

en: To change the current user password, enter the new password in both fields.
ku: بۆ گۆڕینی وشەنهێنی ئێستای بەکارهێنەر، وشەنهێنی نوێ لەهەر دوو بۆشاییدا پڕبکەوە.

en: Current password
ku: وشەنهێنی ئێستا

en: Error pages
ku: پەڕەکانی هەڵه
