Mobile Number (8.x-1.0-alpha2) - en to ru translation catalogue (19 entries)

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: None
ru: Нет

en: Country
ru: Страна

en: Required
ru: Обязательно

en: Default
ru: По умолчанию

en: Optional
ru: Необязательно

en: Phone number
ru: Номер телефона

en: Installed
ru: Установлено

en: Country code
ru: Код страны

en: Resend
ru: Отправить повторно

en: Country name
ru: Название страны

en: Verification
ru: Подтверждение

en: Verified
ru: Проверено

en: Unique
ru: Уникальный

en: Field types
ru: Типы полей

en: Mobile Number
ru: Номер мобильного телефона

en: Verification Code
ru: Проверочный код

en: Send verification code
ru: Отправить проверочный код
