Modal block (8.x-1.0-alpha1) - en to ar translation catalogue (6 entries)

en: Block settings
ar: إعدادات الصناديق

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Show
ar: عرض

en: Hide
ar: إخفاء

en: Effect
ar: التأثير
