Modal block (8.x-1.0-alpha3) - en to ca translation catalogue (12 entries)

en: Block settings
ca: Paràmetres de bloc

en: Block
ca: Bloc

en: Width
ca: Amplada

en: Height
ca: Alçada

en: center
ca: centrada

en: left
ca: a l'esquerra

en: right
ca: a la dreta

en: Expires
ca: Expira

en: Show
ca: Mostra

en: Delay
ca: Retard

en: Hide
ca: Oculta

en: Effect
ca: Efecte
