Modal block (8.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (18 entries)

en: Block settings
de: Blockeinstellungen

en: Width
de: Breite

en: Height
de: Höhe

en: bottom
de: unten

en: top
de: oben

en: center
de: Zentrale

en: left
de: links

en: right
de: rechts

en: Expires
de: Läuft ab

en: Show
de: Anzeigen

en: Delay
de: Verzögerung

en: Hide
de: Ausblenden

en: Effect
de: Effekt

en: Slide down
de: Nach unten gleiten

en: Cookie settings
de: Cookie-Einstellungen

en: Cookie name
de: Cookie-Name

en: Modal Block
de: Modal-Block

en: Dialog settings
de: Dialogeinstellungen
