Modal block (8.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (9 entries)

en: Block settings
fa: تنظیمات قالبک

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: left
fa: چپ

en: right
fa: راست

en: Expires
fa: منقضی شده

en: Show
fa: نمایش

en: Hide
fa: پنهان کن

en: Effect
fa: اثر
