Modal Configuration (8.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (6 entries)

en: Value
de: Wert

en: Type
de: Typ

en: About
de: Über

en: Configuration name
de: Konfigurationsname

en: Create new configuration
de: Neue Konfiguration erstellen

en: Configuration type
de: Konfigurationstyp
