Modal (8.x-2.15) - en to pl translation catalogue (39 entries)

en: User interface
pl: Interfejs użytkownika

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Pages
pl: Strony

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Language
pl: Język

en: Edit
pl: Edytuj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Help
pl: Pomoc

en: View
pl: Widok

en: Created
pl: Utworzono

en: Page
pl: Strona

en: Published
pl: Opublikowane

en: Filter
pl: Filtr

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Desc
pl: Malejąco

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Delay
pl: Opóźnienie

en: Extras
pl: Dodatki

en: Parameters
pl: Parametry

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Completed
pl: Zakończone

en: @type: deleted %title.
pl: @type: usunięto %title.

en: Language code
pl: Kod języka

en: Usage
pl: Użycie

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: About
pl: O stronie

en: No content available.
pl: Brak zawartości.

en: - Any -
pl: -Wszystkie-

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Operations links
pl: Odnośniki do czynności

en: Customization
pl: Dostosowanie

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: Allowed Tags
pl: Dopuszczone tagi
