Modeler API (1.0.0-alpha2) - en to oc translation catalogue (20 entries)

en: Type
oc: Tipe

en: yes
oc: òc

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: Enabled
oc: Activat

en: Edit
oc: Modificar

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Import
oc: Importar

en: Export
oc: Exportar

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: no
oc: non

en: Filter
oc: Filtrar

en: Example
oc: Exemple

en: Clone
oc: Clonar

en: Close
oc: Tampar

en: Storage
oc: Emmagazinatge

en: clone
oc: clonar
