Modeler API (1.0.0-alpha4) - en to ca translation catalogue (26 entries)

en: Type
ca: Tipus

en: yes
ca: sí

en: Enable
ca: Habilita

en: Disable
ca: Inhabilita

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Version
ca: Versió

en: Edit
ca: Edita

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Name
ca: Nom

en: Import
ca: Importa

en: Export
ca: Exporta

en: Label
ca: Etiqueta

en: Save
ca: Desa

en: Default
ca: Per defecte

en: Archive
ca: Arxiva

en: Theme
ca: Tema

en: Filter
ca: Filtra

en: Example
ca: Exemple

en: Destination
ca: Destí

en: Clone
ca: Clona

en: Tokens
ca: Comodins

en: Storage
ca: Emmagatzemament

en: Recipe
ca: Recepta

en: Raw
ca: Cru

en: clone
ca: clona
