Modeler API (1.0.0-alpha4) - en to ml translation catalogue (16 entries)

en: Type
ml: തരം

en: yes
ml: അതെ

en: Enable
ml: പ്രാപ്തമാക്കുക

en: Disable
ml: പ്രവർത്തനരഹിതമാക്കുക

en: Enabled
ml: സജ്ജമാക്കി

en: Documentation
ml: ഡോക്യുമെൻ്റേഷൻ

en: Changelog
ml: ചേഞ്ച്ലോഗ്

en: Version
ml: പതിപ്പ്

en: Edit
ml: തിരുത്തുക

en: Settings
ml: ക്രമീകരണങ്ങള്‍

en: Name
ml: പേര്

en: Import
ml: ഇറക്കുമതി

en: Export
ml: കയറ്റുമതി

en: Label
ml: അടയാളം

en: Save
ml: സൂക്ഷിച്ചുവെക്കുക

en: Filter
ml: ഫിൽറ്റർ
