Moderation Note (8.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Edit
pt: Editar

en: None
pt: Nenhum

en: Quote
pt: Cotação

en: Parent
pt: Superior

en: Save
pt: Salvar

en: Text
pt: Texto

en: Assigned to
pt: Atribuído para

en: Created
pt: Criado

en: From
pt: De

en: Authored by
pt: Escrito por

en: Other
pt: Outros

en: Entity
pt: Entidade

en: Changed
pt: Alterado

en: Reply
pt: Responder

en: Moderation notes
pt: Notas de moderação

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.
