Moderation state buttons widget (8.x-1.0-alpha4) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Submit
pt: Enviar

en: yes
pt: sim

en: no
pt: não

en: About
pt: Sobre

en: Content moderation
pt: Moderação de conteúdo

en: Moderation state
pt: Estado de moderação
