Modifiers Pack (2.0.1) - en to pt translation catalogue (37 entries)

en: On
pt: Ligado

en: None
pt: Nenhum

en: Image
pt: Imagem

en: Text Color
pt: Cor do texto

en: Background Color
pt: Cor de Fundo

en: Background Image
pt: Imagem de fundo

en: Top
pt: Topo

en: All
pt: Todos

en: Bottom
pt: Baixo

en: Off
pt: Desligado

en: Height
pt: Altura

en: Scale
pt: Escala

en: Color
pt: Cor

en: Repeat
pt: Repetir

en: Duration
pt: Duração

en: in
pt: em

en: Middle
pt: Meio

en: Limit
pt: Limite

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Units
pt: Unidades

en: Paging
pt: Paginar

en: Distance
pt: Distância

en: Hide
pt: Ocultar

en: Uppercase
pt: Maiúsculas

en: Opacity
pt: Opacidade

en: Comparison
pt: Comparação

en: Lowercase
pt: Minúsculas

en: Content width
pt: Largura dos conteúdos

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: Image position
pt: Posição da imagem

en: Modify the content so that it is hidden.
pt: Modifique o conteúdo para que fique oculto.

en: The duration time in milliseconds of the animation. Default: "500".
pt: O tempo de duração em milissegundos da animação. Padrão: "500".

en: Display on Mobile.
pt: Exibir no telemóvel.

en: Sequence Interval
pt: Intervalo de Sequência

en: The time in milliseconds between items displaying.
pt: O tempo em milissegundos entre a exibição dos itens.

en: Sequence Selector
pt: Seletor de sequência
