Modifiers Pack (2.1.2) - en to ru translation catalogue (52 entries)

en: On
ru: Вкл

en: None
ru: Нет

en: Image
ru: Изображение

en: Text Color
ru: Цвет текста

en: Background Color
ru: Цвет фона

en: Background Image
ru: Фоновое изображение

en: Top
ru: Вверху

en: All
ru: Все

en: Bottom
ru: Снизу

en: Off
ru: Выкл

en: Height
ru: Высота

en: Scale
ru: Масштабирование

en: Mobile
ru: Мобильный

en: Color
ru: Цвет

en: Repeat
ru: Повтор

en: Duration
ru: Продолжительность

en: in
ru: в

en: ms
ru: мс

en: Middle
ru: По центру

en: Limit
ru: Предел

en: Left
ru: Слева

en: Right
ru: Справа

en: Units
ru: Единицы

en: Paging
ru: Страничное разбиение

en: No repeat
ru: Без повторений

en: Distance
ru: Расстояние

en: Hide
ru: Скрыть

en: Uppercase
ru: Верхний регистр

en: Invert
ru: Инвертировать

en: Opacity
ru: Прозрачность

en: Ordering
ru: Заказ

en: Origin
ru: принадлежность

en: Comparison
ru: Сравнение

en: Lowercase
ru: Нижний регистр

en: Circle
ru: Круг

en: Right Top
ru: Справа Вверху

en: Left Top
ru: Слева Вверху

en: Right Bottom
ru: Справа Внизу

en: Left Bottom
ru: Слева Внизу

en: Right Center
ru: Справа по центру

en: Left Center
ru: Слева по центру

en: Content width
ru: Ширина контента

en: Image style
ru: Стиль изображения

en: Capitalize
ru: Капитализация (первая буква заглавная, остальные - строчные)

en: Image position
ru: Позиция изображения

en: mm
ru: мм

en: Contain
ru: По содержимому

en: cm
ru: см

en: Repeat X
ru: Повторять по оси X

en: Repeat Y
ru: Повторять по оси Y

en: Center Top
ru: По-центру Сверху

en: Center Bottom
ru: Снизу По-центру
