Modifiers Pack (8.x-1.0-alpha2) - en to pl translation catalogue (28 entries)

en: On
pl: Włączony

en: None
pl: Brak

en: Image
pl: Obraz

en: Text Color
pl: Kolor tekstu

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: Background Image
pl: Obraz tła

en: px
pl: pikseli

en: Top
pl: Góra strony

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Off
pl: Wyłączony

en: Height
pl: Wysokość

en: Scale
pl: Skala

en: Color
pl: Kolor

en: Repeat
pl: Powtórz

en: Duration
pl: Czas trwania

en: in
pl: wśród

en: Middle
pl: Środek

en: Units
pl: Jednostki

en: Video
pl: Wideo

en: Hide
pl: Ukryj

en: Uppercase
pl: Duże litery

en: Invert
pl: Odwróć

en: Opacity
pl: Przeźroczystość

en: Contrast
pl: Kontrast

en: Lowercase
pl: Małe litery

en: Image style
pl: Styl obrazka

en: Video URL
pl: URL Wideo

en: Capitalize
pl: Kapitalki
