Modifiers Pack (8.x-1.0-alpha5) - en to oc translation catalogue (20 entries)

en: On
oc: Activat

en: None
oc: Pas cap

en: Image
oc: Imatge

en: Text Color
oc: Color del tèxte

en: Background Color
oc: Color del rèireplan

en: Top
oc: Naut

en: Bottom
oc: Bas

en: Off
oc: Desactivat

en: Height
oc: Nautor

en: Scale
oc: Metre a l'escala

en: Repeat
oc: Repetir

en: Duration
oc: Durada

en: in
oc: dins

en: Middle
oc: Mitan

en: Units
oc: Unitats

en: Hide
oc: Amagar

en: Uppercase
oc: Majuscula

en: Lowercase
oc: Minusculas

en: Image style
oc: Estil d'imatge

en: Capitalize
oc: Metre en majusculas
