Modifiers Pack (8.x-1.7) - en to hu translation catalogue (38 entries)

en: On
hu: Be

en: None
hu: Nincs

en: Image
hu: Kép

en: Text Color
hu: Szöveg színe

en: Background Color
hu: Háttérszín

en: Background Image
hu: Háttérkép

en: Top
hu: Teteje

en: All
hu: Mind

en: Bottom
hu: Alja

en: Off
hu: Ki

en: Height
hu: Magasság

en: Scale
hu: Aránytartó méretezés

en: Mobile
hu: Mobil

en: Color
hu: Szín

en: Repeat
hu: Ismétlődés

en: Duration
hu: Időtartam

en: in
hu: ebben

en: Delay
hu: Késleltetés

en: Middle
hu: Közép

en: Limit
hu: Korlát

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Units
hu: Mértékegységek

en: Paging
hu: Lapozás

en: Distance
hu: Távolság

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Uppercase
hu: Nagybetűs

en: Opacity
hu: Átlátszatlanság

en: Ordering
hu: Rendelés

en: Origin
hu: Kezdőpont

en: Comparison
hu: Összehasonlítás

en: Lowercase
hu: Kisbetűs

en: Circle
hu: Kör

en: Transition Duration
hu: Átmenet időtartama:

en: Content width
hu: Tartalom szélessége

en: Image style
hu: Képstílus

en: Ellipse
hu: Ellipszis

en: Capitalize
hu: Nagy kezdőbetűs
