Modifiers Pack (8.x-1.7) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: On
it: Acceso

en: None
it: Nessuno

en: Image
it: Immagine

en: Text Color
it: Colore del testo

en: Background Color
it: Colore sfondo

en: Top
it: In cima

en: All
it: Tutti

en: Bottom
it: In fondo

en: Off
it: Spento

en: Height
it: Altezza

en: Scale
it: Scala

en: Color
it: Colore

en: Repeat
it: Ripeti

en: Duration
it: Durata

en: Limit
it: Limite

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Units
it: Unità

en: Distance
it: Distanza

en: Hide
it: Nascondi

en: Opacity
it: Opacità

en: Origin
it: Origine

en: Comparison
it: Confronto

en: Content width
it: Larghezza del contenuto

en: Image style
it: Stile immagine
