Modular finance integration (8.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (8 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Settings
de: Einstellungen

en: Label
de: Beschriftung

en: Widget type
de: Steuerelementtyp

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Machine name
de: Systemname

en: Block type
de: Blocktyp

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.
