Modular finance integration (8.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Widget type
it: Tipo di widget

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Block type
it: Tipo di blocco
