Modular finance integration (8.x-1.0-alpha2) - en to fa translation catalogue (7 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: ID
fa: هویت

en: Widget type
fa: نوع

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: Block type
fa: نوع بلاک
