Modular finance integration (8.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (7 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Settings
pt: Definições

en: Label
pt: Etiqueta

en: Widget type
pt: Tipo de widget

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Tem a certeza que deseja eliminar %name?

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Block type
pt: Tipo Bloco
