Modular finance integration (8.x-1.0-alpha3) - en to hi translation catalogue (8 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Label
hi: लेबल

en: ID
hi: आईडी

en: Widget type
hi: विजेट प्रकार

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Block type
hi: ब्लॉक प्रकार
