Modular finance integration (8.x-1.0-alpha4) - en to ar translation catalogue (8 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Label
ar: التسمية

en: ID
ar: المعرف ID

en: Widget type
ar: نوع الويدجة

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Block type
ar: نوع الصندوق
