Module Builder (8.x-3.34) - en to de translation catalogue (16 entries)

en: Development
de: Entwicklung

en: List
de: Liste

en: None
de: Keine

en: - None -
de: - Nicht festgelegt/ausgewählt -

en: Settings
de: Einstellungen

en: Save
de: Speichern

en: Module
de: Modul

en: New
de: Neu

en: Module name
de: Modulname

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: Component data
de: Komponentendaten

en: Overwritten
de: Überschrieben

en: Add module
de: Modul hinzufügen

en: @task for @items
de: @task für @items

en: Processed: @list.
de: Verarbeitet: @list.

en: The Drupal Code Builder library could not be initialised. Check README.txt for instructions. Error message was: @message.
de: Die Drupal Code Builder Bibliothek konnte nicht initialisiert werden. Siehe README.txt für Anweisungen. Die Fehlermeldung war: @message.
