Module Filter (4.1.0) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Administration
it: Amministrazione

en: Name
it: Nome

en: All
it: Tutti

en: Update available
it: Aggiornamento disponibile

en: Filters
it: Filtri

en: Extend
it: Estendi

en: Enabled filters
it: Filtri attivi

en: Permissions
it: Permessi

en: Installed
it: Installato

en: Security update
it: Aggiornamento di sicurezza

en: Unavailable
it: Non disponibile

en: Filter modules
it: Filtrare i moduli

en: Version: @module-version
it: Versione: @module-version

en: Requires: @module-list
it: Richiede: @module-list

en: Required by: @module-list
it: Richiesto da: @module-list
