Module Filter (8.x-3.0) - en to nl translation catalogue (36 entries)

en: Description
nl: Beschrijving

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Administration
nl: Beheer

en: Name
nl: Naam

en: All
nl: Alle

en: Update available
nl: Nieuwe versie beschikbaar

en: Extend
nl: Uitbreiding

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: Security update
nl: Veiligheidsupdate

en: Unavailable
nl: Niet beschikbaar

en: Module filter
nl: Modulefilter

en: Filter the modules list.
nl: Filter de lijst van modules.

en: No results
nl: Geen resultaten

en: clear
nl: leegmaken

en: All modules
nl: Alle modules

en: Filter modules
nl: Modules filteren

en: Administer Module Filter
nl: Module Filter beheren

en: Configure how Module Filter performs.
nl: Het gedrag van Module Filter instellen.

en: Filter projects
nl: Projecten filteren

en: No modules added within the last week.
nl: Afgelopen week zijn er geen modules toegevoegd.

en: @enabled of @total
nl: @enabled van @total

en: Version: @module-version
nl: Versie: @module-version

en: Requires: @module-list
nl: Vereist: @module-list

en: Required by: @module-list
nl: Vereist door: @module-list

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
nl: Systeemnaam: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: Filter by name
nl: Filteren op naam

en: Module filter settings
nl: Module Filter-instellingen

en: 1 module is available in the modified list. | @count modules are available in the modified list.
nl[0]: 1 module is beschikbaar in de aangepaste lijst.
nl[1]: @count modules zijn beschikbaar in de aangepaste lijst.

en: Recently enabled
nl: Recent ingeschakeld

en: Newly available
nl: Nieuw beschikbaar

en: No modules installed or uninstalled within the last week.
nl: De afgelopen week zijn geen modules geïnstalleerd of verwijderd.

en: 1 project is available in the modified list. | @count projects are available in the modified list.
nl[0]: 1 project is beschikbaar in de aangepaste lijst.
nl[1]: @count projecten zijn beschikbaar in de aangepaste lijst.

en: These are settings pertaining to the Extend pages of the site.
nl: Dit zijn instellingen met betrekking tot de Uitbreiding-pagina's van de site.

en: Enhance the Extend page with tabs
nl: Verbeter de Uitbreiding-pagina met tabbladen

en: Provides many enhancements to the Extend page including the use of tabs for packages.
nl: Biedt vele verbeteringen aan de pagina Uitbreiding, inclusief het gebruik van tabbladen voor pakketten.
