Module permissions (3.1.0) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Description
it: Descrizione

en: Administration
it: Amministrazione

en: Yes
it: Sì

en: The configuration options have been saved.
it: Le opzioni di configurazione sono state salvate.

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Select
it: Scegliere

en: Permission
it: Permesso

en: About
it: Informazioni

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
it: Attenzione: garantire esclusivamente agli utenti fidati; questo permesso ha implicazioni per la sicurezza del sito.

en: Filter modules
it: Filtrare i moduli

en: Filter by name or description
it: Filtra per nome o descrizione

en: Enter a part of the module name or description
it: Inserire una parte del nome del modulo o della sua descrizione
