Module permissions (3.1.0) - en to ro translation catalogue (14 entries)

en: Description
ro: Descriere

en: Administration
ro: Administrare

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: The configuration options have been saved.
ro: Opțiunile de configurare au fost salvate.

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Select
ro: Alege

en: Permission
ro: Permisiune

en: About
ro: Despre

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
ro: Avertisment: A se acorda numai rolurilor care prezintă încredere; această permisiune are implicații de securitate.

en: Filter modules
ro: Module de filtrare

en: Filter by name or description
ro: Filtrați după nume sau descriere

en: Enter a part of the module name or description
ro: Introduceți o parte a numelui sau descrierii modulului
