Module permissions (3.1.0) - en to sv translation catalogue (13 entries)

en: Description
sv: Beskrivning

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: The configuration options have been saved.
sv: Inställningarna har sparats.

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Select
sv: Välj

en: Permission
sv: Behörighet

en: About
sv: Om

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
sv: Varning: Ge enbart till betrodda användare. Denna behörighet har konsekvenser för säkerheten.

en: Filter modules
sv: Filtreringsmoduler

en: Filter by name or description
sv: Filtrera på namn eller beskrivning

en: Enter a part of the module name or description
sv: Ange en del av modulnamnet eller beskrivning
