Module permissions (3.1.0) - en to uk translation catalogue (16 entries)

en: Description
uk: Опис

en: Administration
uk: Адміністрування

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: The configuration options have been saved.
uk: Параметри конфігурації були успішно збережені.

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Select
uk: Вибір

en: Permission
uk: Повноваження

en: About
uk: Про модуль

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
uk: Увага: Надавати тільки довіреним ролям; це повноваження пов’язане з безпекою.

en: Filter modules
uk: Фільтр модулів

en: Managed
uk: Керований

en: Filter by name or description
uk: Фільтр за назвою або описом

en: Enter a part of the module name or description
uk: Введіть частину назви або опису модуля.

en: Module Permissions
uk: Повноваження модуля
