Module permissions (3.2.0) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Description
id: Deskripsi

en: Administration
id: Administrasi

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: The configuration options have been saved.
id: Opsi-opsi konfigurasi sudah disimpan.

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Select
id: Pilih

en: Permission
id: Kewenangan

en: About
id: Tentang

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
id: Peringatan: Berikan hanya untuk pemeran terpercaya; kewenangan ini mempengaruhi keamanan.

en: Filter modules
id: Filter modul

en: Filter by name or description
id: Filter berdasarkan nama atau deskripsi

en: Enter a part of the module name or description
id: Masukkan bagian dari nama atau deskripsi modul

en: Module Permissions
id: Kewenangan Modul
