Module permissions (3.2.0) - en to tr translation catalogue (15 entries)

en: Description
tr: Açıklama

en: Administration
tr: Yönetim

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: The configuration options have been saved.
tr: Yapılandırma seçenekleri kaydedildi.

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Select
tr: Seç

en: Permission
tr: İzinler

en: About
tr: Hakkında

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
tr: Uyarı: Sadece güvenilir rollere verin; bu iznin güvenlik etkileri vardır.

en: Filter modules
tr: Modülleri Süz

en: Filter by name or description
tr: Ada ya da açıklamaya göre süz

en: Enter a part of the module name or description
tr: Modül adının veya açıklamasının bir bölümünü girin

en: Module Permissions
tr: Modül İzinleri
