Module permissions (8.x-2.0-rc1) - en to fr translation catalogue (12 entries)

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: The configuration options have been saved.
fr: Les options de configuration ont été enregistrées.

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Select
fr: Sélectionner

en: Permission
fr: Droit

en: About
fr: À propos

en: Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications.
fr: Attention : ne l'attribuer qu'à des rôles de confiance ; cette permission touche à la sécurité.

en: Filter modules
fr: Filtrer les modules

en: Filter by name or description
fr: Filtrer selon le nom ou la description

en: Enter a part of the module name or description
fr: Saisir une partie du nom du module ou de sa description
