Module Usage Documentation (1.0.0) - en to ro translation catalogue (29 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Submit
ro: Trimite

en: Description
ro: Descriere

en: Version
ro: Versiune

en: Name
ro: Nume

en: Save
ro: Salvare

en: Notes
ro: Note

en: All
ro: Toate

en: Creation date
ro: Dată creare

en: Start date
ro: Data de început

en: End date
ro: Data de sfârşit

en: Uninstall
ro: Dezinstalați

en: Installed
ro: Instalat

en: Package
ro: Pachet

en: Modified date
ro: Data modificării

en: No modules are available to uninstall.
ro: Nu sunt disponibile module pentru dezinstalare.

en: Includes: %includes
ro: Include: %includes

en: Activity ID
ro: ID Activitate

en: Edit URL
ro: Modifică URL

en: Includes:
ro: Include:

en: Enabled: %includes
ro: Activat: %includes

en: Disabled: %disabled
ro: Dezactivat: %disabled

en: Machine Name
ro: Nume mașină

en: Version: @module-version
ro: Versiune: @module-version

en: Requires: @module-list
ro: Necesită: @module-list

en: Required by: @module-list
ro: Cerut de: @module-list

en: Machine name: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>
ro: Nume mașină: <span dir="ltr" class="table-filter-text-source">@machine-name</span>

en: The following reason prevents @module.module_name from being uninstalled: | The following reasons prevent @module.module_name from being uninstalled:
ro[0]: Următorul motiv împiedică dezinstalarea modulului @module.module_name:
ro[1]: Următoarele motive împiedică dezinstalarea modulului @module.module_name:
