Mollom (8.x-1.0-beta1) - en to he translation catalogue (50 entries)

en: Forms
he: טפסים

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Value
he: ערך

en: Type
he: סוג

en: List
he: רשימה

en: Subject
he: נושא

en: Cancel
he: ביטול

en: Home page
he: דף הבית

en: Links
he: קישורים

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Message
he: הודעה

en: User contact form
he: טופס יצירת קשר משתמש

en: Settings
he: הגדרות

en: Refresh
he: ריענון

en: Statistics
he: סטטיסטיקות

en: Contains
he: מכיל

en: Normal
he: נורמלי

en: Form
he: טופס

en: Language code
he: קוד השפה

en: Context
he: הקשר

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Mollom
he: מולום

en: Verification
he: אימות

en: Invalid
he: לא חוקי

en: Are you sure you want to delete and report the content as inappropriate?
he: האם אתם בטוחים שברצונכם למחוק ולדווח על התוכן כבלתי הולם?

en: The content was successfully reported as inappropriate.
he: התוכן דווח בהצלחה כבלתי הולם.

en: @name form
he: טופס @name

en: User password request form
he: טופס חידוש סיסמא

en: Spam, unsolicited advertising
he: דואר זבל, פרסום לא רצוי

en: Low-quality
he: איכות נמוכה

en: Unwanted, taunting, off-topic
he: לא רצוי, מתגרה, לא בנושא

en: Sending feedback to <a href="@mollom-url">Mollom</a> improves the automated moderation of new submissions.
he: שליחת פידבק ל<a href="@mollom-url">מולום</a> משפר את הניטור של טפסים חדשים.

en: Enable testing mode
he: עבודה במצב בדיקה

en: Visit the <a href="@settings-url">Mollom settings page</a> to disable it.
he: ביטול האופציה דרך <a href="@settings-url">דף הגדרות מולום</a>.

en: Type the characters you see in this picture.
he: יש להקליד את הטקסט שמופיע בתמונה.

en: Visit the <a href="@settings-url">Mollom settings page</a> to configure your keys.
he: יש להגדיר את המפתחות <a href="@settings-url">בדף הגדרות מולום</a>.

en: discard
he: ביטול

en: retain
he: שימור

en: View Mollom statistics
he: צפיה בסטטיסטיקות Mollom

en: Do not report
he: ללא דיווח

en: If you feel this is in error, please <a href="@report-url" class="mollom-target">report that you are blocked</a>.
he: במידה ונראה לכם שזו שגיאה, אנא <a href="@report-url" class="mollom-target">דווחו על היותכם חסומים</a>.

en: Report as…
he: דווח כ...

en: Profane, obscene, violent
he: מנבל, מגונה, אלים

en: Switch to image verification
he: מעבר לאימות בתמונת טקסט

en: Enter only the first letter of each word you hear.  If you are having trouble listening in your browser, you can <a href="@captcha-url" id="mollom_captcha_download" class="swfNext-mollom_captcha_verify">download the audio</a> to listen on your device.
he: יש להקיש רק את האות הראשונה של כל מילה ששומעים.  אם יש בעייה להקשיב בדפדפן, ניתן <a href="@captcha-url" id="mollom_captcha_download" class="swfNext-mollom_captcha_verify">להוריד את קובץ האודיו</a> ולהקשיב בהתקן.

en: Switch to audio verification
he: מעבר לאימות קולי

en: Enter the characters from the verification above.
he: יש להקליד את טקסט האימות שלהלן.
