Monitoring (8.x-1.0) - en to ps translation catalogue (45 entries)

en: Status
ps: حالت

en: Delete
ps: ړنګول

en: Value
ps: بيه

en: Type
ps: بڼه

en: Actions
ps: چارې

en: Remove
ps: لركول

en: Description
ps: سپړنه

en: Article
ps: مقاله

en: Yes
ps: هو

en: No
ps: نه

en: Edit
ps: سمون

en: None
ps: هېڅ يو

en: Message
ps: پيغام

en: - None -
ps: - هېڅ يو -

en: Weight
ps: وزن

en: Category
ps: ټولی

en: Settings
ps: امستنې

en: Name
ps: نوم

en: View
ps: ليد

en: History
ps: تاريخ

en: Path
ps: يونلور

en: never
ps: هيڅکله

en: ID
ps: پېژند

en: Unknown
ps: ناپیژنده

en: User
ps: غړی

en: Error
ps: تیروتنه

en: All
ps: ټول

en: Page
ps: پاڼه

en: Comment
ps: تبصره

en: Filter
ps: چاڼ

en: Count
ps: شمیر

en: Warning
ps: خبرتيا

en: OK
ps: سمه ده

en: Details
ps: سپړنې

en: Table
ps: لښتيال

en: Ignore
ps: ناګارل

en: Arguments
ps: استدلالونه

en: Sort by
ps: چاڼ پر

en: Key
ps: کيلی

en: Query
ps: پوښتنه

en: Info
ps: مالومات

en: Apply
ps: تطبيقول

en: - Select -
ps: - غوره -

en: - All -
ps: - ټول -

en: Alert
ps: خبراوى
