Monitoring (8.x-1.1) - en to eo translation catalogue (61 entries)

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: Value
eo: Valoro

en: Type
eo: Tipo

en: Actions
eo: Agoj

en: Remove
eo: Forigu

en: Description
eo: Priskribo

en: Log
eo: Loglibro

en: Article
eo: Artikolo

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Yes
eo: Jes

en: No
eo: Ne

en: Edit
eo: Redaktu

en: Reset
eo: Restarigu

en: None
eo: Neniu

en: Logs
eo: Loglibroj

en: Message
eo: Mesaĝo

en: - None -
eo: - Neniu -

en: Weight
eo: Pezo

en: Category
eo: Kategorio

en: Settings
eo: Agordoj

en: Name
eo: Nomo

en: Field
eo: Kampo

en: Label
eo: Etikedo.

en: Save
eo: Konservu

en: View
eo: Vidu

en: History
eo: Historio

en: Path
eo: Vojo

en: never
eo: neniam

en: Timestamp
eo: Tempindiko

en: ID
eo: Identigilo

en: Unknown
eo: Nekonata

en: User
eo: Uzanto

en: Error
eo: Eraro

en: Created
eo: Kreita

en: All
eo: Ĉiuj

en: Page
eo: Paĝo

en: Update status
eo: Ĝisdata stato

en: Roles
eo: Roloj

en: Comment
eo: Komento

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Last access
eo: Lasta aliro

en: Severity
eo: Graveco

en: Average
eo: Meznombro

en: Count
eo: Kalkulo

en: Conditions
eo: Kondiĉoj

en: Details
eo: Detaloj

en: Desc
eo: malkreske

en: Table
eo: Tabelo

en: Ignore
eo: Ignoru

en: Sort by
eo: Ordigu laŭ

en: ‹ previous
eo: ‹ antaŭa

en: next ›
eo: sekva ›

en: Track
eo: Atentadu

en: Apply
eo: Apliku

en: « first
eo: « unua

en: last »
eo: fina »

en: - All -
eo: - Ĉio -

en: UUID
eo: Unika uzantonomero

en: Asc
eo: kreske
