Monitoring (8.x-1.10) - en to bs translation catalogue (53 entries)

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Value
bs: Vrijednost

en: Type
bs: Tip

en: Actions
bs: Akcije

en: Remove
bs: Ukloni

en: Description
bs: Opis

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Edit
bs: Izmjeni

en: None
bs: Nijedan

en: Message
bs: Poruka

en: - None -
bs: - Nijedno -

en: Weight
bs: Težina

en: Category
bs: Kategorija

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: Field
bs: Polje

en: Label
bs: Oznaka

en: Save
bs: Sačuvaj

en: View
bs: Pregled

en: History
bs: Istorija

en: Path
bs: Putanja

en: Display
bs: Prikaz

en: never
bs: nikad

en: Unknown
bs: Nepoznato

en: User
bs: Korisnik

en: Error
bs: Greška

en: Created
bs: Kreiran

en: All
bs: Sve

en: Page
bs: Strana

en: Update status
bs: Status osvježavanja

en: Roles
bs: Uloge

en: Comment
bs: Komentar

en: Last access
bs: Zadnji pristup

en: Conditions
bs: Uslovi

en: Details
bs: Detalji

en: Directory
bs: Direktorij

en: Table
bs: Tabela

en: Arguments
bs: Argumenti

en: Sort by
bs: Sortiraj prema

en: ‹ previous
bs: ‹ prethodna

en: next ›
bs: iduća ›

en: Query
bs: Upit

en: Track
bs: Prati

en: Apply
bs: Primjeni

en: « first
bs: « prva

en: last »
bs: zadnja »

en: Module name
bs: Ime modula

en: Timestamp field
bs: Timestamp polje

en: Default comments
bs: Defaultni komentari

en: Allows commenting on content
bs: Dozvoli komentare na sadržaju
