Monitoring (8.x-1.11) - en to el translation catalogue (101 entries)

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Value
el: Αξία

en: Type
el: Τύπος

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Log
el: Ημερολόγιο

en: Article
el: Άρθρο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Currency
el: Νόμισμα

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Reset
el: Επαναφορά

en: None
el: Κανένα

en: Test
el: Δοκιμή

en: Logs
el: Ημερολόγιο συμβάντων

en: Message
el: Μήνυμα

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Weight
el: Βάρος

en: Category
el: Κατηγορία

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Field
el: Πεδίο

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Core
el: Πυρήνας

en: View
el: Προβολή

en: History
el: Ιστορικό

en: Path
el: Διαδρομή

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: Display
el: Εμφάνιση

en: never
el: ποτέ

en: Timestamp
el: Χρονική σήμανση

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: User
el: Χρήστης

en: Error
el: Σφάλμα

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: All
el: Όλες

en: Page
el: Σελίδα

en: Update status
el: Ενημέρωση κατάστασης λειτουργίας

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Last access
el: Τελευταία προσπέλαση

en: Severity
el: Σοβαρότητα

en: Average
el: Μέσος όρος

en: Count
el: Αρίθμηση

en: Conditions
el: Συνθήκες

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: N/A
el: Μ/Δ

en: OK
el: ΟΚ

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Desc
el: Φθί

en: Table
el: Πίνακας

en: Verbose
el: Εκτενής παρουσίαση

en: Ignore
el: Παράβλεψη

en: Arguments
el: Παράμετροι

en: Operator
el: Τελεστής

en: Threshold
el: Όριο

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: Key
el: Κλειδί

en: ‹ previous
el: ‹ προηγούμενη

en: next ›
el: επόμενη ›

en: Result
el: Αποτέλεσμα

en: Query
el: Ερώτημα

en: Info
el: Πληροφορίες

en: Track
el: Ανίχνευση

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Interval
el: Περίοδος

en: Percentage
el: Ποσοστό

en: Excluded
el: Εξαιρείται

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: 5 minutes
el: 5 λεπτά

en: 15 minutes
el: 15 λεπτά

en: 1 minute
el: 1 λεπτό

en: Usage
el: Χρήση

en: « first
el: « πρώτη

en: last »
el: τελευταία »

en: Active users
el: Ενεργοί χρήστες

en: Module name
el: Όνομα μονάδας

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Default theme
el: Προεπιλεγμένη θεματική παραλλαγή

en: - Select -
el: - Επιλέξτε -

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Machine-readable name
el: Μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα

en: Emergency
el: Έκτακτη ανάγκη

en: Alert
el: Συναγερμός

en: Critical
el: Κρίσιμο

en: Status message
el: Μήνυμα κατάστασης

en: Maintenance mode
el: Λειτουργία συντήρησης

en: Basic page
el: Βασική σελίδα

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
el: Χρησιμοποιήστε τις <em>βασικές σελίδες</em> για το στατικό σας περιεχόμενο, όπως μια σελίδα 'Σχετικά'.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
el: Χρησιμοποιήστε τα <em>άρθρα</em> για ευαίσθητο στο χρόνο περιεχόμενο όπως νέα, δελτία τύπου ή ιστολογήματα.

en: Asc
el: Αύξ

en: Source image at %source_image_path not found while trying to generate derivative image at %derivative_path.
el: Δε βρέθηκε η πηγαία εικόνα στη διαδρομή %source_image_path κατά την προσπάθεια δημιουργίας παράγωγων εικόνων στη διαδρομή %derivative_path.

en: Default comments
el: Προεπιλεγμένα σχόλια

en: Allows commenting on content
el: Επιτρέπει τον σχολιασμό στο περιεχόμενο
