Monitoring (8.x-1.11) - en to kn translation catalogue (74 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Article
kn: ಬರಹ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Test
kn: ಪರೀಕ್ಷಿಸು

en: Logs
kn: ದಾಖಲೆಗಳು

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Field
kn: ಕ್ಷೇತ್ರ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: View
kn: ನೋಡು

en: History
kn: ಇತಿಹಾಸ

en: Path
kn: ಮಾರ್ಗ

en: Filename
kn: ಕಡತದಹೆಸರು

en: Display
kn: ಪ್ರದರ್ಶಕ

en: never
kn: ಎಂದೂ ಇಲ್ಲ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Unknown
kn: ಗೊತ್ತಿಲ್ಲದ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Error
kn: ದೋಷ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Count
kn: ಲೆಕ್ಕ

en: Warning
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ

en: OK
kn: ಸರಿ

en: Details
kn: ವಿವರಣೆಗಳು

en: Directory
kn: ಕಡತಕೋಶ

en: Table
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Ignore
kn: ಉಪೇಕ್ಷಿಸು

en: Arguments
kn: ಆರ್ಗ್ಯುಮೆಂಟ್‍ಗಳು

en: Operator
kn: ಕಾರ್ಯನಿರ್ವಾಹಕ

en: seconds
kn: ಸೆಕಂಡುಗಳಿಗೆ ವಿಭಜಿಸು

en: Key
kn: ಕೀಲಿ

en: ‹ previous
kn: ‹ ಹಿಂದಿನ

en: next ›
kn: ಮುಂದಿನ ›

en: Query
kn: ಸಂದೇಹ

en: Info
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: Track
kn: ಹಾಡು

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: MB
kn: ಎಂಬಿ

en: Percentage
kn: ಪ್ರತಿಶತ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Server
kn: ಪರಿಚಾರಕ

en: Usage
kn: ಬಳಕೆ

en: « first
kn: « ಮೊದಲ

en: last »
kn: ಕೊನೆಯ »

en: Run now
kn: ಈಗಲೆ ಚಲಾಯಿಸು

en: Command
kn: ಆದೇಶ

en: Output
kn: ಔಟ್‌ಪುಟ್

en: Memory
kn: ಮೆಮೊರಿ

en: Emergency
kn: ತುರ್ತು

en: Alert
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ

en: Critical
kn: ಸಂದಿಗ್ಧ

en: Entity Type
kn: ಎಂಟಿಟಿಯ ಬಗೆ

en: Basic page
kn: ಮೂಲ ಪುಟ
