Monitoring (8.x-1.11) - en to mr translation catalogue (51 entries)

en: Status
mr: वर्तमानस्थिती

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Value
mr: किंमत

en: Type
mr: प्रकार

en: Actions
mr: कृती

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Article
mr: लेख

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Currency
mr: चलन

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: Edit
mr: संपादन

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: None
mr: काहीच नाही

en: Test
mr: चाचणी

en: Message
mr: संदेश

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Weight
mr: मुल्य

en: Category
mr: वर्ग

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Core
mr: मूळ

en: View
mr: बघा

en: History
mr: इतिहास

en: Path
mr: रस्ता

en: Filename
mr: फाईलचे नाव

en: Display
mr: दाखवा

en: never
mr: कधीच नाही

en: No changes were made.
mr: काही बदल केले गेले नाहीत

en: ID
mr: आय डी

en: User
mr: सदस्य

en: Error
mr: तृटी

en: Created
mr: प्रकाशन

en: All
mr: सर्व

en: Page
mr: पान

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Filter
mr: गाळणी

en: Conditions
mr: अटी

en: Ignore
mr: दुर्लक्ष करा

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: ‹ previous
mr: ‹ मागे

en: next ›
mr: पुढे ›

en: « first
mr: « प्रथम

en: last »
mr: अंतिम »

en: Default theme
mr: मूलभूत थीम

en: Basic page
mr: साधे पान
