Monitoring (8.x-1.12) - en to kk translation catalogue (52 entries)

en: Status
kk: Жағдайы

en: Delete
kk: Өшіру

en: Operations
kk: Операциялар

en: Value
kk: Мән

en: Type
kk: Тип

en: Actions
kk: Әрекеттер

en: Remove
kk: Өшіру

en: Description
kk: Сипаттама

en: Log
kk: Журнал

en: Article
kk: Мақала

en: Enabled
kk: Қосылған

en: Yes
kk: Йә

en: No
kk: Жоқ

en: Edit
kk: Өңдеу

en: Reset
kk: Ысыру

en: None
kk: Ешқайсысы

en: Test
kk: Тест

en: Message
kk: Хабарлама

en: - None -
kk: Таңдалмаған

en: Weight
kk: Салмағы

en: Category
kk: Категория

en: Settings
kk: Теңшелімдер

en: Name
kk: Аты

en: Field
kk: Өріс

en: Label
kk: Атауы

en: Save
kk: Сақтау

en: View
kk: Қарау

en: History
kk: Тарих

en: Path
kk: Жол

en: never
kk: ешқашан

en: Timestamp
kk: Уақыт белгісі

en: Unknown
kk: Белгісіз

en: User
kk: Пайдаланушы

en: Error
kk: Қате

en: Created
kk: Құрылған

en: All
kk: Барлық

en: Page
kk: Бет

en: Update status
kk: Статусты жанарту

en: Roles
kk: Рөлдер

en: Comment
kk: Пікір

en: Filter
kk: Фильтрле

en: Last access
kk: Соңғы қатынас

en: Severity
kk: Қауіптілік

en: Count
kk: Саны

en: Details
kk: Мәліметтер

en: Table
kk: Кесте

en: ‹ previous
kk: ‹ алдыңғы

en: next ›
kk: келесі ›

en: Track
kk: трек

en: « first
kk: « бірінші

en: last »
kk: соңғы »

en: Status message
kk: Статус хабарламасы
