Monitoring (8.x-1.13) - en to lo translation catalogue (6 entries)

en: Delete
lo: ລຶບ

en: Edit
lo: ດັດແກ້

en: Save
lo: ບັນທຶກ

en: View
lo: ພາບລວມ

en: History
lo: ປະຫວັດ

en: Status message
lo: ຂໍ້ຄວາມບອກສະຖານະພາບ
