Monitoring (8.x-1.16) - en to ur translation catalogue (50 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Value
ur: قیمت

en: Type
ur: قِسم

en: Actions
ur: کارروائیاں

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Log
ur: لاگ

en: Article
ur: مضمون

en: Enabled
ur: فعال

en: Currency
ur: کرنسی

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Edit
ur: تدوین

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: None
ur: کوئی بھی نہیں

en: Test
ur: ٹیسٹ

en: Logs
ur: لاگز

en: Message
ur: پیغام

en: - None -
ur: - کوئی بھی نہیں -

en: Weight
ur: وزن

en: Category
ur: زمرہ

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Field
ur: فیلڈ

en: Label
ur: عنوان

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Core
ur: کور

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: History
ur: ہسٹری

en: Path
ur: پاتھ

en: Filename
ur: فائل کا نام

en: never
ur: کبھی نہیں

en: Timestamp
ur: ٹائمسٹیمپ

en: ID
ur: شناخت

en: User
ur: صارف

en: Error
ur: خرابی

en: Page
ur: صفحہ

en: Roles
ur: رولز

en: Filter
ur: فلٹر

en: Warning
ur: انتباہ

en: Details
ur: تفصیلات

en: Ignore
ur: نظر انداز کریں

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: ‹ previous
ur: › گزشتہ

en: next ›
ur: اگلا>

en: MB
ur: میگا بائٹ

en: « first
ur: » ابتدائی

en: last »
ur: آخری »
