Monitoring (8.x-1.17) - en to fi translation catalogue (95 entries)

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Value
fi: Arvo

en: Type
fi: Tyyppi

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Log
fi: Loki

en: Article
fi: Artikkeli

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Currency
fi: Valuutta

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Edit
fi: Muokkaa

en: None
fi: Ei mitään

en: Test
fi: Testi

en: Logs
fi: Loki

en: Message
fi: Viesti

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Weight
fi: Paino

en: Category
fi: Kategoria

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Field
fi: Kenttä

en: Label
fi: Tunnus

en: Save
fi: Tallenna

en: Core
fi: Ydin

en: View
fi: Näytä

en: History
fi: Historia

en: Path
fi: Polku

en: Filename
fi: Tiedoston nimi

en: Display
fi: Näyttö

en: never
fi: ei koskaan

en: Timestamp
fi: Ajankohta

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: States
fi: Tilat

en: User
fi: Käyttäjä

en: Error
fi: Virhe

en: Created
fi: Luotu

en: Update status
fi: Päivitystiedot

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Filter
fi: Suodatus

en: Last access
fi: Viimeksi paikalla

en: Severity
fi: Vakavuus

en: Average
fi: Keskimäärin

en: Count
fi: Laskuri

en: Conditions
fi: Ehdot

en: Warning
fi: Varoitus

en: N/A
fi: Ei saatavilla

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Directory
fi: Hakemisto

en: Table
fi: Taulukko

en: Verbose
fi: Näytä muutokset

en: Ignore
fi: Ohita

en: Arguments
fi: Argumentit

en: Operator
fi: Operaattori

en: seconds
fi: sekuntia

en: Key
fi: Avain

en: Result
fi: Tulos

en: Query
fi: Kysely

en: Info
fi: Tieto

en: Requirements
fi: Vaatimukset

en: Track
fi: Seuranta

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Interval
fi: Vaihteluväli

en: MB
fi: MT

en: Excluded
fi: Ei sisällytetty

en: 1 minute
fi: 1 minuutti

en: Server
fi: Palvelin

en: Usage
fi: Käyttö

en: Active users
fi: Aktiiviset käyttäjät

en: Module name
fi: Moduulin nimi

en: Default theme
fi: Oletusteema

en: - Select -
fi: - Valitse -

en: Output
fi: Tuloste

en: Queue size
fi: Jonon koko

en: View logs
fi: Näytä lokit

en: Queues
fi: Jonot

en: Timestamp field
fi: Kellonaikakenttä

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Machine-readable name
fi: Koneellisesti luettava nimi

en: Emergency
fi: Hätätila

en: Alert
fi: Varoitus

en: Critical
fi: Kriittinen

en: Custom label
fi: Kustomoitu otsikko

en: Maintenance mode
fi: Huoltotila

en: Basic page
fi: Perussivu

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
fi: Käytä <em>perussivuja</em> staattiseen sisältöösi kuten esimerkiksi "Tietoa meistä" sivu.

en: Use <em>articles</em> for time-sensitive content like news, press releases or blog posts.
fi: Käytä <em>artikkeleita</em> aikasensitiiviselle sisällölle kuten uutiset, lehdistötiedotteet tai blogipostit.

en: Last accessed
fi: Viimeksi käytetty

en: Source image at %source_image_path not found while trying to generate derivative image at %derivative_path.
fi: Lähdekuvaa %source_image_path ei löytynyt yritettäessä luoda johdannaiskuvaa polussa %derivative_path.

en: Log entries
fi: Logimerkinnät

en: Default comments
fi: Oletuskommentit

en: Allows commenting on content
fi: Sallii sisällön kommentoinnin
