Monitoring (8.x-1.17) - en to te translation catalogue (57 entries)

en: Status
te: స్థితి

en: Delete
te: తొలగించు

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Value
te: విలువ

en: Type
te: రకం

en: Actions
te: చర్యలు

en: Remove
te: తొలిగించు

en: Description
te: వివరణ

en: Log
te: చిట్టా

en: Article
te: వ్యాసం

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: Currency
te: ద్రవ్యం

en: Yes
te: అవును

en: No
te: కాదు

en: Edit
te: మార్చు

en: None
te: ఏమీలేదు

en: Test
te: పరీక్ష

en: Logs
te: చిట్టాలు

en: Message
te: సందేశం

en: - None -
te: - ఏమీలేదు -

en: Weight
te: భారం

en: Category
te: వర్గం

en: Settings
te: అమరికలు

en: Name
te: పేరు

en: Field
te: ఖాళీ

en: Label
te: లేబుల్

en: Save
te: భద్రపరచు

en: View
te: చూడు

en: History
te: చరితం

en: Display
te: చూపు

en: Timestamp
te: కాలముద్ర

en: Unknown
te: తెలియని

en: User
te: వాడుకరి

en: Error
te: సమస్య

en: Created
te: సృష్టితం

en: Roles
te: పాత్రలు

en: Filter
te: వడపోయి

en: Last access
te: చివరి దర్శనం

en: Severity
te: తీవ్రత

en: Average
te: సగటు

en: Count
te: లెక్క

en: Warning
te: హెచ్చరిక

en: N/A
te: వర్తించదు

en: OK
te: సరే

en: Details
te: వివరాలు

en: Table
te: పట్టిక

en: Ignore
te: విస్మరించు

en: Result
te: ఫలితం

en: Info
te: సమాచారం

en: Track
te: గమనించు

en: MB
te: మెబై

en: 1 minute
te: 1 నిమిషం

en: Active users
te: క్రియాశీల వాడుకరులు

en: - Select -
te: - ఎంచుకోండి -

en: - All -
te: - అన్ని -

en: Current value
te: ప్రస్తుత విలువ

en: Basic page
te: ప్రాథమిక పేజీ
