Monitoring (8.x-1.18) - en to gu translation catalogue (54 entries)

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Value
gu: મુલ્ય

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Actions
gu: ક્રિયાઓ

en: Remove
gu: લોપ

en: Description
gu: વર્ણન

en: Log
gu: નોંધણી

en: Article
gu: લેખ

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: None
gu: એકે નહિ

en: Test
gu: પરીક્ષણ

en: Message
gu: સંદેશ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Category
gu: શ્રેણી

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Name
gu: નામ

en: Field
gu: ક્ષેત્ર

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Save
gu: સાચવો

en: Default
gu: મૂળભૂત

en: View
gu: જુઓ

en: Path
gu: પાથ

en: Display
gu: પ્રદર્શન

en: never
gu: ક્યારેય નહિ

en: Timestamp
gu: સમયછાપ

en: Unknown
gu: અજ્ઞાત

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Error
gu: ભુલ

en: All
gu: બધા

en: Page
gu: પ્રુષ્ઠ

en: Roles
gu: હોદ્દાઓ

en: Filter
gu: ફિલ્ટર

en: Average
gu: સરેરાશ

en: Warning
gu: ચેતવણી

en: Details
gu: વિગતો

en: Table
gu: કોષ્ટક

en: Ignore
gu: અવગણો

en: Key
gu: ચાવી

en: Result
gu: પરિણામ

en: Changed
gu: બદલ્યું

en: MB
gu: મેગા બાઈટ

en: Apply
gu: લાગુ કરો

en: 1 minute
gu: ૧ મિનિટ

en: « first
gu: પ્રથમ

en: Module name
gu: મોડ્યુલ નામ

en: Default theme
gu: મૂળભૂત થીમ

en: Emergency
gu: કટોકટી

en: Alert
gu: ચેતવણી

en: Status message
gu: સ્થિતિ સંદેશો
